Úvodní setkání projektu Cope

S radostí oznamujeme, že byl zahájen projekt COPE – Konkrétní peer to peer řešení a podpora mezi mládeží pro psychické zvládání úzkosti a stresu spojeného s pandemií COVID19!

Projekt COPE si klade za cíl čelit negativním dopadům konfliktu na Ukrajině a krize COVID-19 na mládež mentální zdraví posílením klíčových ochranných faktorů prostřednictvím digitální vrstevnické podpory a prostřednictvím umění. Mladým účastníkům budou poskytnuty vzdělávací nástroje a příležitosti, které jim umožní cítit se začleněnými, a tak budou moci zlepšit své duševní zdraví prostřednictvím hybridního, samostatně vedeného tréninku dovedností se svými vrstevníky pod vedením odborníků na mládež.

Kick-off-Meeting se konal 6. února 2023 v krásné #praze za účasti všech partnerů projektu: Vienna Association of Education Volunteers – VAEV (Rakousko), IDEC S.A. (Řecko), ITC – Innovation Training Center (Španělsko), Jugend- & Kulturprojekt e.V. (Německo) a Symplexis (Řecko). Setkání pořádal koordinátor projektu Youth Included. (Česká republika).

Během Kick-off-Meetingu v Praze měli partneři možnost se představit a také diskutovat o realizaci projektu, jeho časovém harmonogramu, svých úkolech a aktivitách. Projektové konsorcium se pravidelně schází online, aby sledovalo vývoj úkolů s cílem dosáhnout kvalitních výsledků.

 

Sledujte projekt COPE na:

Přejít nahoru